Радио Милева
луксуз

Вилата на оваа пејачка вреди 5 милиони евра: Ова се најскапите куќи на српската естрада (фото)

Вилата на оваа пејачка вреди 5 милиони евра: Ова се најскапите куќи на српската естрада (фото)

Познато е дека јавните личности одлично заработуваат и тоа им овозможува да имаат удобен живот и луксузни домови.

Познатите имаат огромни луксузни вили, а ова се најскапите вили на српската естрада.

Вера Матовиќ

Вилата на Вера Матовиќ чини 5 милиони евра и тоа најмногу поради локацијата. Ова позната пејачка пари вложувала во купување на уметнички дела, па денес е една од најсериозните колекционери на скапи уметнички слики.

Горан Бреговиќ

Познато е дека босанскиот пејач вложува во недвижности, а неговата вила чини 3,6 милиони евра.

Светлана Цеца Ражнатовиќ

Вилата која чини 3,3 милиони евра, Цеца ја наследи од Аркан. Вилата се наоѓа во најелитниот дел на Србија, Дедиње.

Милош Бојаниќ

Милиш Бојаниќ е сопственик на дворец од 1 500 000 евра. Бојаниќ е сопственик на неколку скапи недвижности, а најскапа е неговата куќа во Сремска Каменица, како и куќата во Баошиќ.

Лепа Брена

Куќата на Лепа Брена на Бежаниска коса чини 1,5 милион евра.

Драган Којиќ Кеба

Вилата на Кеба на Бежаниска коса вреди 1 200 000 евра.

Александра Пријовиќ Прија

Пријовиќ заедно со сопругот Филип и синот Александар живее во вила на Бежаниска коса чија вредност се проценува околу 600 000 евра.

Вук Моб

Домот на Вук Моб чини 1 000 000 евра.

Гоца Божиновска

Куќата на Божиновска во Сурчин вреди 700 000 евра.

Сека Алексиќ

Домот на Сека Алексиќ во Стара Пазова изнесува  500 000 евра.

фото: Драган Кадиќ/ Дадо Ѓилас/курир.рс/принтскрин/папарацо лов/принтскрин/инстаграм

Останати вести од Радио Милева