Радио Милева

Викторија Лоба повторно замина од Македонија: Пејачката прати поздрав од оваа светска метропола (фото)

Викторија Лоба повторно замина од Македонија: Пејачката прати поздрав од оваа светска метропола (фото)
фото: принтскрин/инстаграм/викториалоба

Крајот на месец јули е одличен период за да заминете некаде на одмор и да ги наполните батериите за време на високите температури.

Дел од македонските јавни личности не го ни чекаа јули за да заминат на некоја плажа и да се опуштат.

Македонската пејачка со руско потекло Викторија Лоба оваа година навистина знае да уживи и да одмара на светски дестинации.

Пејачката, прво беше на одмор со своето момче на Флорида, а од таму ги поздрави своите фанови со неколку жешки фотографии со кои покажа како ужива од далечната Македонија.

фото: принтскрин/инстаграм/викториалоба

Дека Лоба знае да ужива навистина знае, па егзотичните плажи од Флорида ги замени со „Црвнениот плоштад“ во Русија.

фото: принтскрин/инстаграм/викториалоба

Имено, деновиве Лоба се наоѓа во ова светска метропола, па времето го користи за да посети неколку знаменитости и туристички атракции на оваа светска метропла.

фото: притнскрин/инстаграм/викториалоба

Лоба на својот „Инстаграм“ објави фотографија од Црвениот плоштад, а нејзините фанови и порачаа дека изгледа како бел лебед.

фото: Принтскрин/инстаграм/викториалоба

Веруваме дека пејачката ќе се врати полна со импресии и убави спомени од Москава.

Која е следната дестинацација која Лоба ќе ја посети останува да видиме.

За потсетување, Лоба и има руско потекло, па веруваме дека родниот крај добро ќе и дојде да ги наполни батериите.

Останати вести од Радио Милева