Радио Милева

Викторија и Дејвид Бекам славеа крштевка на синот и ќерката, а кума им беше Ева Лонгорија (фото)

Викторија и Дејвид Бекам славеа крштевка на синот и ќерката, а кума им беше Ева Лонгорија (фото)
фото: тањуг/ап

Еден од најпопуларните парови Викторија и Дејвид Бекам ги крстеа својот син Круз (14) и ќерката Харпер (8), а кумови им беа Ева Лонгорија и режисерот Гај Ричи.

„Денес сум многу горда бидејќи Круз и Харпер беа крстени пред нашите пријатели и семејството. Не можам да бидам погорда на своите деца, благодарна на своето семејство и на прекрасните кумови.  Ве сакаме Ева, Кен, Марк и Дејвид“  напиша Викторија во описот на фотографијата на социјалните мрежи.

На фотографијата се Бекамови и пејачот Марк Ентон, а ако и двајцата повозрасни синови Ромео и Бруклин кои веќе се крстени,  а на нив кум им беше музичарот Елтон Џон.

фото: принтскрин/инстаграм/викторијабекам

„Голема ми е чест да бидам кума на најслаткото девојче на светот. Те сакам, Харпер“ напиша Ева Лонгорија во фотографијата на „Инстаграм“.

Марк Ентони и Дејвид Бекам прекрасно се забавуваа на прославата, а Викторија праша: „Постои ли нешто што господинот Бекам не знае да го прави?“

фото: Принтскрин/инстаграм

фото: Принтскрин/инстаграм

Останати вести од Радио Милева