Радио Милева

Викторија Бекам го посрамоти синот Бруклин на Инстаграм – сигурно не му било сеедно

Викторија Бекам го посрамоти синот Бруклин на Инстаграм – сигурно не му било сеедно

За секоја мајка нејзините наследници колку и да пораснат, тие ќе бидат деца, а тоа важи и за Викторија Бекам.

Таа на својот Инстаграм профил објавила фотографија на која позира со синот Бруклин.

20-годишниот студент по фотографија, кој поради студиите се преселил во Њујорк минатата година, дошол во посета на своето семејство во Лондон, а неговата славна мајка ја искористила таа прилика за фотографирање со синот и не можела, а да не го прокоментира и неговиот изглед.

Is that a mustache u r trying to grow @brooklynbeckham ?? x kisses from us both x VB

A post shared by Victoria Beckham (@victoriabeckham) on


“Дали е тоа обид за пуштање мустаќи?”, напишала Бекам во описот на фотографијата, алудирајќи на новиот изглед на Бруклин и уште еднаш нè потсетила на својата одлична смисла за хумор.

Останати вести од Радио Милева