Радио Милева
нема назад

Вики Миљковиќ проговори за што направила голема грешка, за синот како и за одност со Цеца

Вики Миљковиќ проговори за што направила голема грешка, за синот како и за одност со Цеца

Вики Миљковиќ е во брак со Драган Ташковиќ Ташке 15 години и во тој период добија едно дете, синот Андреј. Пејачката вели дека Андреј уште од мал имал желба за брат и дека сега жали што не ја исполнила таа желба.

-Кога беше мал ми рече да одам во фабриката за бебиња, да одберам едно и да го донесам дома. Ако ме прашате дали се каам што можеби не родив уште едно, тоа го правам, но сега е доцна. Ова е апел за другите да родат што повеќе деца – изјави Вики, која на Андреја му најде нов пријател, нејзиниот конкурент од последната сезона на „Ѕвезда Гранда“, Нермин Ханџиќ.

-Како да се родени заедно, многу се слични, благи, комуникативни, елоквентни, секогаш се насмеани, заедно шетаат и гледаат филмови, заедно се со некои девојки на телефон, разменуваат мислења. Ни се допаѓа. Нермин е навистина талентирано дете, можев да го родам, послушен е и добро воспитан. Понатаму се посветивме на тоа и работиме со големо задоволство. Белград е сериозна јама, со задоволство го поканивме да остане кај нас и да се дружи со нашиот син – истакна пејачката и додаде:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Viki Miljkovic (@viki_miljkovic)

– Следам што прави на телефон, а сака и да разговара со мене, ми се доверува.

Андреј тренира тенис, а Вики вели дека нема нерви да ги гледа неговите натпревари.

– Доаѓам да следам, Ташке можеби уште малку затоа што повеќе го разбира. Кога има турнир и не пеам, тогаш со задоволство одам, но немам толку нерви, постојано се потам, рацете ми се тресат, ми се гади и сум напната. Одам додека се игра мечот, па се враќам, но сето тоа е слатка болка, низ смеа рекла пејачката и истакнува:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Viki Miljkovic (@viki_miljkovic)

-Патот е пред него, подобро е да спортува отколку да биде на улица или на игри, да има премногу слободно време. Мора да биде во согласност со времето во кое живее, не може да се изолира, но колку помалку празен простор им оставите, толку е поздраво.

– Секогаш е генетика, фала богу имам добра. Колку сум поуморна, толку подобро изгледам, тоа е секогаш случај со мене – се пошегува пејачката која напорно работи секој викенд во дијаспората.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Viki Miljkovic (@viki_miljkovic)

– Публиката ми дава сила и ветер во грб, тоа е најубавиот дел од оваа работа – истакна Вики, а на крајот се врати на „Ѕвезде Гранда“:

– Со години сме заедно, со Цеца сигурно се гледаме често повеќе од 20 години, но сите ми недостигаат кога не снимаме.

Останати вести од Радио Милева