Радио Милева
Во нивната љубов нема гордост

Вики Миљковиќ проговори за родителите на сопругот кои сакале да им го уништат бракот

Вики Миљковиќ проговори за родителите на сопругот кои сакале да им го уништат бракот

Бракот на Вики Миљковиќ и нејзиниот сопруг Драган Ташковиќ Ташке трае долго и премина преку сите предизвици, но од многуте препреки кои ги чекаа во минатото, уште на самиот почеток на врската, постоеше ризик еден од нив би било фатално за понатамошниот опстанок на оваа љубов. Сепак, познатата пејачка успеала да изгради семејно пристаниште со сопругот и нивниот син Андреј, но во една прилика открила што можело да се одвива поинаку.

Имено, на бракот на Вики Миљковиќ најпрвин не се гледаше позитивно од некои од најблиските луѓе во нејзиниот и животот на Ташке. Како што еднаш изјави пејачката за магазинот „Story“, токму нејзините родители, и нејзините и особено родителите на нејзиниот сопруг биле против таа врска.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Viki Miljkovic (@viki_miljkovic)

– Потекнувам од строго семејство кое не сакаше да ја продолжам врската со Ташке, а притоа родителите на мојот сопруг со своите ставови само ја влошија ситуацијата. Иако бевме млади, тој имаше дваесет и две, а јас немав ни деветнаесет, решивме да се караме. Морам да признаам дека расколот траеше долго, но ние преживеавме поради силата на нашата љубов. Дури после долго време се подобрија односите меѓу нашите семејства – откри фолкерката.

Бракот на Вики Миљковиќ, сепак, денес се покажува како еден од постабилните на српската јавна сцена.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Viki Miljkovic (@viki_miljkovic)

– Најчесто се караме поради некој друг. Бидејќи според мене сите се добри, јас често се наоѓам во улога на бранител, а Драган обвинител и потоа така се расправаме. Но, тоа не трае повеќе од пет минути бидејќи ниту тој ниту јас не можеме да издржиме долго да бидеме лути. Никогаш не сме легнале да се расправаме и бараме што побрзо да се помириме. Најчесто прва попуштам, иако нема правила. Одамна сфативме дека играме во ист тим и дека во љубовта нема гордост – изјави пејачката.

фото:Инстаграм/Вики Миљковиќ

Останати вести од Радио Милева