Радио Милева
на работ со нервите

Викала по фоторепортерите: На Теа Таировиќ не и бил денот, па се карала со кој стигне

Викала по фоторепортерите: На Теа Таировиќ не и бил денот, па се карала со кој стигне

Таа е позната како некој што се расправал и со новинари и со стјуардеси.

Пејачката Теа Таировиќ во последно време не е баш расположена, а редовно има некаков проблем, како оној каде што беше приведена во Германија поради преголемата сума на пари што се обидела да ја изнесе од таа земја. Сега имала проблем од друг вид, а поради лошото расположение прво се скарала со стјуардесата, а потоа и со фоторепортерот кој ја чекал на аеродром.

Деталите за однесувањето на Теа ги открил извор кој бил на истиот лет со неа. Пејачката направила драма во авионот бидејќи стјуардесата ја предупредила да го врзе безбедносниот појас пред полетувањето. Иако постојано била предупредувана да се врзе, ненаспана и уморна, Теа влегла во расправија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tea Tairović (@tea_tairovic)

– Цел ден беше нерасположена бидејќи мораше рано да стане и да се подготви за враќање во Белград. Беше лишена од сон, а на нејзиниот тапет се појави стјуардеса. Кога и пришла пред полетувањето, Теа и рекла дека ја слушнала и повеќе не и пречи, па се врзала и веднаш заспала. Таа нервоза продолжи и откако таа слета, па се фокусираше на фоторепортерите, кои ја чекаа кога ќе се вратат од тезгите од странство – заклучува изворот.

Дека Таировиќ навистина била нерасположена и подготвена да влезе во расправија се видело при слетувањето на аеродромот. Потоа им се закани на медиумите кои ја фотографираа, а видеото стана вирално на социјалните мрежи.
– Не ме снимај вака без сон. Немој, не снимај – гласно викала пејачката.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tea Tairović (@tea_tairovic)

Да потсетиме, Теа веќе напушти неколку емисии во кои гостуваше и се скара со новинари, што многумина го коментираа како некултурно однесување.

Останати вести од Радио Милева