Радио Милева

(ВИДЕО) Тијана ги собра сите погледи на Копаоник: „Кралице, само напред“ – пејачката доживеа возбуда како никогаш досега!

(ВИДЕО) Тијана ги собра сите погледи на Копаоник: „Кралице, само напред“ – пејачката доживеа возбуда како никогаш досега!

Тијана Дапчевиќ и нејзиното семејство го фатија последниот снег од зимската сезона на ски-центарот на Копаоник.

И таман кога почнавме да ја намирисуваме пролетта и потоплите денови, Тијана, нејзиниот син Вук и сопругот Милан, решија да заминат на планина и да уживаат во снежните убавини.

За авантурата и доживувањата да бидат поинтересни, Тијана и Вук решија да научат нешто повеќе за скијањето, па платија часови кај ски-инструктор.

Човек учи додека е жив, па затоа возраста и не е толку важна кога постои желбата.

Тијана за првпат во животот застана на скии, а таквото доживување го сподели јавно на социјалните мрежи за сите да видат колку ја бидува на лизгајќи на снегот.

Одлична е во свирење, пеење, глумење, танцување, а сега е на добар пат и да биде одличен скијач и дополнително да ја оправда титулата на мултиталет.

Останати вести од Радио Милева