Живот и Стил

(ВИДЕО) Секси стујардеси со стриптиз ги тешеа фудбалерите во авионот!

(ВИДЕО) Секси стујардеси со стриптиз ги тешеа фудбалерите во авионот!

Во изминатите неколку дена Виетнам е на нозе поради потегот кој го направи авионската компанија “Виетџет”, со која патуваа фудбалските репрезентативци до 23 – години на оваса земја. Фудбалската репрезентација на Виетнам до 23 години го загубила меч од Узбекистан на Азиското конфедерациско натпреварување за играчи на оваа возраст ов Кина, но на враќањето во својата земја фудбалерите добиле изненадување од авионската компанија. Стјуардесите биле заменети од модели и изведувале стриптиз, што предизвика големи реакции во јавноста во земјата.

Веднаш на социјалните мрежи во оваа земја беа пласирани фотографиите на кои се гледа како модлите им седнуваат во скутот на фудбалерите, а изведувале и перформанси со пердуви.

-Потегот на “ Виетџет” беше груб, евтин и навредлив не само за тимот, туку и за неговите навивачи, па дури и за патниците на оваа авиокомпанија, напиша на социјалната мрежа згрозениот навивач Мој Лин, а неговиот пост веднаш доби над 1.700 лајкови и над 100 споделувања за неколку часа.

Оваа авиокомпанија е позната по тоа што има многу убави стујардеси, а веднаш по скандалот и и се извини на јавноста која се уште е во шок од настанот со фудбалерите до 23 – години на оваа земја.

-Тоа е одвратно. Ќе го бојкотирам “Виетџет” за ова, изјави канцеларката Ле Н’Гуен

Играчите беа третирани како рок -ѕвезди откао се вратиле дома, а не се жалеле ниту на потегот на авиокомпанијата која се обидела барем за момент да им го ублажи поразот од Узбекистан.

извор:вечер.пресс