Радио Милева

(ВИДЕО) Сакаше да се направи дека знае ама на крајот Карлеуша страшно се посрамоти пред камери!

(ВИДЕО) Сакаше да се направи дека знае ама на крајот Карлеуша страшно се посрамоти пред камери!

Пејачката Јелена Карлеуша се посрамоти пред камери, а снимката брзо се прошири на Интернет. Јелена пред неколку дена даде интервју за една албанска телевизија, а екипата на емисијата и подари книга за Мајка Тереза.

-Знам се за неа, кажа Јелена во таа прилика на англиски јазик.

Пејачката потоа пред камерите на ТВ „Прва“ сакаше да се пофали со подарокот, меѓутоа се случи спротивното.

-Ми дадоа книга која ја напишала мајка…мајка… – почнува да се мисли Јелена, не знаејќи кој е авторот на книгата. Присутните почнаа да и шепотат дека е во прашање Мајка Тереза, а нејзе тоа дополнително ја збуни.

Молам?, кажа збунето пејачката која и не ги дослушна добро, а кога сфати што и зборуваат кратко одговори „Тереза“.

A post shared by ckakosmicka (@ckakosmicka) on

Останати вести од Радио Милева