Радио Милева

(ВИДЕО) Овој Македонец беше омилен во „Ѕвездите на Гранд“, јавноста го подзаборави, а сега повторно ќе ве освои!

(ВИДЕО) Овој Македонец беше омилен во „Ѕвездите на Гранд“, јавноста го подзаборави, а сега повторно ќе ве освои!

Во 2014 година за првпат се појави на сцената на Гранд, а отогаш ги освои срцата на многумина фанови со неговата емоција и песна.

Филип Божиновски беше еден од фаворитите во „Ѕведите на Гранд“, иако многумина очекуваа дека ќе победи во финалето, тој успеа да се пласира на четвртото место.

Оттогаш сними неколку песни кога поминаа добро кај публиката, но на својот Инстаграм профил тој често знае да објави кавер од некоја песна.

Овој пат се одлучи да ја отпее песната „Једанаесет“ од Марија Шерифовиќ, која неодамна имаше концерт во Скопје и направи спектакл.

Слушнете како звучи „Једанаест“ во изведба на Филип Божиновски.

 

 

Останати вести од Радио Милева