Радио Милева
провокативна гардероба

Видео од пред 20 години: Јана Тодоровиќ со витко тело и во проѕирен фустан – тешко дека би ја препознале (фото)

Видео од пред 20 години: Јана Тодоровиќ со витко тело и во проѕирен фустан – тешко дека би ја препознале (фото)

Пејачката Јана Тодоровиќ може да се пофали со кариера која трае над 30 години, а сега се појави фотографија од настапот на Јана на која пејачката изгледаше многу поразлично од денес Јана пред повеќе од две децении имаше неколку килограми помалку и затегнато тело, па никогаш не се двоумеше да ја истакне својата фигура со провокативна гардероба. 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @estradni.arhiv

Пејачката за време на едно телевизиско гостување носела проѕирен фустан, а одоздола се гледаше црна долна облека. Видеото кое е создадено пред повеќе од две децении се појави на социјалната мрежа Инстаграм, а сите го коментираа нејзиниот изглед и ја забележаа разликата, како во изгледот, така и во облекувањето. Како изгледала Јана во споменатата емисија можете да погледнете во видеото погоре. 

Фото: Принтскрин/Инстаграм

Останати вести од Радио Милева