Радио Милева

(ВИДЕО) Од Бугарија кон Србија со автобус: Чудо на векот – вака Цеца се спушти на земја!

(ВИДЕО) Од Бугарија кон Србија со автобус: Чудо на векот – вака Цеца се спушти на земја!

Цеца Ражнатовиќ деновиве имаше настап во Софија, а на пат кон дома реши да патува со автобус. Таа не можела да го дочека летот од Софија за Белград, па со својот тим се вратила со автобус.

За оваа прилика повторно облече спортска комбинација, за која вели дека се чувствувала удобно, а со екипата на „Премиера“ направи интервју за време на долгото возење.

-Ова се луѓето кои со години се со мене, гледајте колку е часот, 2 по полноќ, а атмосферата е одлична, се шегуваме , се забавуваме. Можеби почесто ќе почнат да се возам со автобус. Ова не е првпат да патувам вака по настап, од Виена се враќав со автобус, вели Цеца.

Сите патници биле нејзините соработници, од музичарите до менаџероти фризерот, а како изгледаше тоа погледнете од видеото во продолжение:

Останати вести од Радио Милева