Радио Милева

(ВИДЕО) Невиден хорор: Пукаа во бремената пејачка среде настап!

(ВИДЕО) Невиден хорор: Пукаа во бремената пејачка среде настап!

Во вторникот вечерта се случил немил настан на настап на една фолк пејачка.

Завчеравечер било пукано во пакистанската фолк пејачка Самина Синди.

Според пишувањата на медиумите, Тарик Жатои пукал во пејачката бидејќи не сакал да игра со неа во текот на настапот.

А она што е уште повознимирувачко е тоа што пејачакта била бремена.

Засега нема информации за нејзината состојба.

фото: принтскрин

 

Останати вести од Радио Милева