Живот и Стил

(ВИДЕО) Најдобриот рецепт за руска салата

(ВИДЕО) Најдобриот рецепт за руска салата

Направете руска салата по единствениот рецепт на Милица Михаиловиќ…

СОСТОЈКИ:

  • 4-5 компири
  • 2 поголеми моркови
  • 100 гр грашок
  • 100 гр шунка
  • 2 јајца
  • 2 кисели краставички
  • сол
  • 2 пакувања мајонез
  • 1 лажичка сенф

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

извор:готви.мк