Радио Милева

(ВИДЕО) Мора да ја видите: Има 25 години, „кокодака“ кога пее и е фаворит на Евровизија!

(ВИДЕО) Мора да ја видите: Има 25 години, „кокодака“ кога пее и е фаворит на Евровизија!

До Евровизија останаа два месеци. Во Португалија ќе се претстават повеќе од 40 земји кои ќе се обидат да се изборат за најдобар пласман и да ја стекнат титулата победник.

Иако има доста квалитетни песни, светот како да полуде за Израелката Нета. Оваа млада дама има 25 години и во својата земја стана позната по едно музичко шоу.

Нејзиниот талент го надополнува и специфичниот изглед. Една е од оние што не ги следат трендовите, па и вишокот килограми за неа се во корист.

Нета ја претстави својата песна со која ќе настапи на евровизија, а за еден ден собра околу два милиони прегледи.

Нејзините вокални способности се спој на бит бокс и специфично „кокодакање“ ако се суди според песната „Toy“ со која ќе настапи. Слушнете како звучи Нета:

Останати вести од Радио Милева