Радио Милева

(ВИДЕО) Ќе заледите кога ќе видите што доживеа Милан Калиниќ на скијање!

(ВИДЕО) Ќе заледите кога ќе видите што доживеа Милан Калиниќ на скијање!

Милан Калиниќ со семејството е на зимување во Канада. Калиниќ се пофали дека отпатувал во далечната земја, а го доживеал она за што долго сонувал.

-Уште еден исполнет сон, напиша актерот на Инстаграм, каде објави снимка која говори се.

-Некој скија на Давос, некој на Копаоник, а на Канада… Некој се вози со гондола, некој со скии, а некој со хеликоптер… вели Калиниќ.

Неколку секунди подоцна, хеликопретот се спушти а Милан не ја додржа камерата, погледнете:

Još jedan san ispunjen

A post shared by [email protected] (@kalinic.milan72) on

Останати вести од Радио Милева