Радио Милева

(ВИДЕО) Карлеуша жестоко ја нападна Сека, a не ја заобиколи ниту Дара Бубамара!

(ВИДЕО) Карлеуша жестоко ја нападна Сека, a не ја заобиколи ниту Дара Бубамара!

Јелена Карлеша повторно  немаше милост кон турбо фолк ѕвездата, со која со години е во војна. Јелена Карлеша повторно ја нападна Сека Алексиќ, поради нејзиното пеење во живо во шоуто на Огњан Амиџиќ во кое Сека и нејзиниот сопруг Вељко Пиљиќиќ гостуваа.

Иако моментално ужива кај својот маж Душко Тошиќ во Истанбул, очигледно е дека Јелена го гледала наспапот во живо на Сека во емисијата и не е одолела а да не ја спомне на својот Твитер на кој најчесто ги “боцка” своите колеги.

-Единстевно полошо Сека Алексиќ можеше да го направи од она јавно забивање нож во грб на Дара Бубамара, е пеењето живо во емисија- напишала Карлеуша.

Слушнете како Сека пееше во живо во емисијата:

 

 

 

Останати вести од Радио Милева