Радио Милева

(ВИДЕО) Хари и Меган медениот месец ќе го поминат во шатор, а кога ќе го видите ќе останете запрепастени!

(ВИДЕО) Хари и Меган медениот месец ќе го поминат во шатор, а кога ќе го видите ќе останете запрепастени!
FOTO: REUTER

По спектакуларната венчавка, првото појавување на принцот Хари и Меган Маркл во јавност ќе биде на роденденот на принцот Чарлс.

Меган доби благослов од Бекингамската палата својата положба да ја користи за борба на својата верност, меѓу останатото и за феминизмот.

Наскоро се очекува Меган да се огласи за хуманитарните установи и кампањите кои ќе ги одржува, а се смета дека тоа ќе се случи кога ќе се врати од медениот месец кој младите малку го одложија.

Палатата се уште не ја известила јавноста за тоа која дестинација ја избраа младите за медениот месец, но нагодувањата започнаа.

A post shared by Mercedes Bailey (@mma_benz) on


Хари и Меган најверојатно ќе заминат за намбија, позната по природата и дивите животни. Англискиот магазин „Sum“ наведува дека двојката ќе престојува во кампот „Hoanib Vally Camp“, кој се опишува како прекрасно место во природа.

Останати вести од Радио Милева