Радио Милева

(ВИДЕО)Гламур и елеганција: Еве како Цеца го прослави 45-от роденден

(ВИДЕО)Гламур и елеганција: Еве како Цеца го прослави 45-от роденден

Фолк пејачката Цеца Ражнатовиќ во еден белградски ресторан го прослави својот 45-ти роденден.

На забавата пристигна и нејзиниот син Вељко, кој се појави во друштво на неговата свршеничка, кошаркарката Богдана.

Синот на Цеца се одлучил за модерна комбинација, додека Богдана за елегантен црвен фустан.

FOTO: DRAGANA UDOVIČIĆ

Наследничката на Цеца, Анастасија на Инстаграм ја објави атмосферата каде сите лудо се забавуваа.

FOTO: DRAGANA UDOVIČIĆ

Додека Анастасија и Цеца се фотографираа, во кадар влета и Аца Лукас и ги насмеа до солзи.

Останати вести од Радио Милева