Радио Милева

(ВИДЕО) Дара Бубамара беше Радојка: Непрепознатлива пред 29 години!

(ВИДЕО) Дара Бубамара беше Радојка: Непрепознатлива пред 29 години!

Радојка Аџиќ, попозната како дара Бубамара, денес важи за една од најпопуларните српски пејачки, а во музичките води заплови уште на своја 13 годишна возраст.

Пејачката првиот настап го имаше пред 29 години и тогаш се појави на манифестацијата „Покажи шта знаш“, каде ја отпеа песната „Боли боли“ која ја изведува Неда Украден.

Денес е тотално поразлична и нема никакви сличност со изгледот од тогаш, дури не ни наликува.

Погледнете ја Радојка како дете:

Останати вести од Радио Милева