Радио Милева

(ВИДЕО) Борко Ристовски ги „растопи“ обожавателите со неодоливо видео со синчето Душан!

(ВИДЕО) Борко Ристовски ги „растопи“ обожавателите со неодоливо видео со синчето Душан!

Македонскиот ракометен репрезентативен голман Борко Ристовски и неговата сопруга, убавата кумановка Николина пред неколку дена станаа за родители за првпат.

Нивното долго очекувано и долго најавувано машко чедо, малиот Душан, дојде на свет.

По лавината честитки за проширеното семејство, гордите мама и тато не может да сопрат со објавување на нови фотографии и видеа од малиот наследник.

???

A post shared by NIKOLINA RISTOVSKA (@ninaristovska) on

Овој пат, мама снимаше, а тато Борко го држи Душан во рацете.

Татковска заштита, поглед полн безусловна и непроценлива љубов… дишат во ист ритам…

Останати вести од Радио Милева