Радио Милева
исцрпена

Весна Змијанац призна кој ја исполнува емотивно: „Ми треба повеќе време за сродната душа“ (фото)

Весна Змијанац призна кој ја исполнува емотивно: „Ми треба повеќе време за сродната душа“ (фото)

Легендата на фолк музиката Весна Змијанац ја дочека српската Нова година работно и тоа со белградската публика.

Екипата на емисијата „Премиера“ била на нејзиниот настап, а Весна признала дека очекувала да се одмори, но нејзиниот тим не и дозволил.

– Работев многу во последните неколку месеци, мислев дека ќе заврши со Нова година, но ништо од тоа, моите само додаваат – рече Весна и додаде дека и треба повеќе време за нејзината сродна душа, а нејзините сродни души се публиката и новинарите:

– Повеќе време за мојата сродна душа, сега сте сите вие мојата сродна душа, оваа нација и вие кои ме следите цел живот – изјави пејачката.

Фото:Принтскрин/Инстаграм/Весна Змијанац

Останати вести од Радио Милева