Радио Милева
емотивно

Весна Бејби Петрушевска со емотивна порака по повод 41 роденден на Тоше Проески: „Не те пуштам да знаеш, ти правам муабет секој ден“

Весна Бејби Петрушевска со емотивна порака по повод 41 роденден на Тоше Проески: „Не те пуштам да знаеш, ти правам муабет секој ден“

Македонскиот пејач Тоше Проески почина во 2007 година на пат за Хрватска кај местото наречено Нова Градишка.

Отогаш музичката сцена остана без од најдобрите вокали, а неговото семејство, пријатели, колеги, обожаватели останаа без голем човек.

Денес (25.01.2022) Тоше ќе наполнеше 41 година.

По тој повод, македонската актерка Весна Бејби Петрушевска се обрати со емотивна порака.

Имено, таа на својот Инстаграм објави фотографија со Тоше, а во описот напиша:

-Денес ќе полнеше 41. Не те пуштам да знаеш, ти правам муабет секој ден, напиша Весна.

 

фото: Инстаграм/весна бејби петрушевска

Останати вести од Радио Милева