Радио Милева
така е кога си славен

Вељко Ражнатовиќ бесен – му се случи она за кое не се надеваше дека и тој ќе дојде на ред

Вељко Ражнатовиќ бесен – му се случи она за кое не се надеваше дека и тој ќе дојде на ред

По повод немилиот настан, најмладиот син на Аркан се огласи на социјалните мрежи и ги остави воодушевени следбениците. Имено, Вељко неодамна бил ограбен, некој се осмелил да му го „украде“ идентитетот на Фејсбук и напишал нешто што никогаш немало да му текне на естраден почетник.

На почетокот кога го виде, бидејќи сите јавни личности имаат фан страни, синот на Цеца не реагираше. За жал, проблемите на Вељко Ражнатовиќ поради лице кое се претставува како него почнаа да се трупаат, а тој реши да го скине од корен.

На својот „Инстаграм“ профил јавно го разоткри дотичниот измамник:

– Фејсбук нема, а профил ВељкоРаз е будала со премногу време! Секој што има можност нека пријави, фала!
Неговите обожаватели се надеваат дека администраторите на мрежата ќе реагираат навреме и дека проблемите на Вељко Ражнатовиќ нема да се повторат.

фото:Инстгарам

Останати вести од Радио Милева