Радио Милева
Нема контрола

„Вељко ми забележува, тоа многу му смета“: Сека Алексиќ отворено за својата долгогодишна грешка

„Вељко ми забележува, тоа многу му смета“: Сека Алексиќ отворено за својата долгогодишна грешка

Пејачката Сека Алексиќ откри дека најголемата грешка во кариерата и била тоа што си дозволила да се здебели и што не се грижела за својот изглед.

– Мислам дека мојата најголема грешка во кариерата беше тоа што си дозволив да се здебелам и што не внимавав на својот изглед. Мислам дека тоа е многу важно. Испратив таква порака до луѓето кои ја слушаат мојата музика. Не зборувам за жена која имала 4 до 5 килограми прекумерна тежина, зборувам за жена која се здебелила 15 килограми. Тоа бев јас – изјави пејачката во Сценарио на телевизија Курир.рс
Сека истакна дека е свесна занејзината голема љубов кон храната не е здраво и додаде дека сака да ослабе и да биде фит за сопругот и децата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SEKA ALEKSIĆ (@seka_aleksic)

– Сакам да јадам. Јадам се, не бирам. Искрено, не е здраво, а јас сакам да бидам здрава. Да бидам погоден за мојот сопруг и моите децата. За да бидете секогаш привлечни. Обврска на жената, но и на мажот е секогаш да биде убава, привлечна и да се грижи еден за друг – истакна пејачката.

Пејачката изјавила дека Вељко, нејзиниот сопруг, се нервира кога ќе се здебели и дека ја потсетува дека е штета што таква убава жена си го дозволува тоа.

– Штом се здебелам, гледам дека Вељко е нервозен и дека тоа го нервира. Самиот вели дека е штета што толку убава жена со ваква градба на телото си дозволила да се здебели. Се разбира, тоа го сфатив дури по 10 години од неговото зборување. Моето тело не изгледа на завидно ниво, но ослабев и мислам дека ќе ослабам. Иако цел живот се мачам со тие килограми, навистина не знам што се случува – изјавила пејачката.

фото:Инстаграм принтскрин/Сека Алексиќ

Останати вести од Радио Милева