Радио Милева
пред фактите - молчат и боговите

Велешанката животот го живее со полни гради: Времето облачно, небото намуртено, ама вас „сонце ќе ве огрее“ кога ќе видите колку е секси Ноне (ВИДЕО)

Велешанката животот го живее со полни гради: Времето облачно, небото намуртено, ама вас „сонце ќе ве огрее“ кога ќе видите колку е секси Ноне (ВИДЕО)

Македонската „џепна венера“, некогашната поп пејачка Нона Неделковска продолжува со своите патешествија по белиот свет. Преку седум мориња и океани, таа со својата работа на прекуокенските крузери и понатаму крстари, спојувајќи го убавото со корисното, уживањето со уносното…Иако работата на овие „морски џинови“ воопшто не е ниту лесна, ниту наивна, сепак е многу попристојно платена од мноштво професии дома. Особено сега, кога по години прекуокеанско искуство Ноне има титула менаџер на луксузните крузери.

Така, по паузата и престојот во родниот Велес, најшетаната велешанка одново е на вода… Или барем на пат да биде, зашто Велес виа Скопје, па од македонската престолнина  до Шпанија и југот на Италија… Токму таму во моментов е „закотвенаа“  нашата „малечка сирена“ која чекајќи да го продолжи своето ново патешествие најде време малку да здивне и проба да ужива во летните задоволства.

Арно ама, летото и календарски туку што замина, па септември зане да биде прилично променлив и непредвидлив, па така овој пат времето на Ноне баш и не и се погоди за плажа.

Дождливата Сицилија, поточно  Катанија, вториот град по големина во Сицилија по Палермо и меѓу десетте најголеми градови во Италија не беше баш гостопримлив за велешката морепловка, која дождливиот ден ја спречи да види било што од убавиот стар град на југот на Италија.

Арно ама цицлестата велешанка уште оддамна решила животот да го живее со полни гради, па затоа утредента одлучила дека ништо и не може да ја спречи да ја проба песочната плажа, овој пат во само навидум сончевата Малага, во Шпанија.

Времето за жал и таму облачно, сонцето никаде го нема ниту оддалеку да пече, но тоа не ја поколеба Ноне да се соблече.

Небото темно и намуртено, ама вас „сонце ќе ве огрее“ кога ќе видите колку е секси Ноне.

А како да не е, онака испружена на лежелка во едноделен костим за капење од чие деколте извираат бујните природни облини, телесна дарба која на неа буквално доминира, додека  со нејзината слатка, дискретна насмевка таа ве шармира!

Иако можеби нема манекенски пропорции, факт е дека изгледа многу привлечно и неодоливо додека заводливо ги ниша колковите… А пред фактите – молчат и боговите!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nona 🌸 (@nona.nedelkovska)

Фото: Инстаграм/nona.nedelkovska

Останати вести од Радио Милева