Радио Милева
каса де амор

Ве освои со улогата на Берлин во „Casa de papel“, а ова е неговата избраничка која има српско потекло

Ве освои со улогата на Берлин во „Casa de papel“, а ова е неговата избраничка која има српско потекло

Шпанскиот актер Педро Алонсо го освои целиот свет со улогата на Берлин во серијата „La Casa de Papel“, а многумина не знаат дека со години ужива во љубовта со Татјана Ѓорѓевиќ, Парижанката од Србија.

Татјана е родена во Свилајнац, практикува хипнотерапија и нејзиното уметничко име е Тикси. Таа и актерот се запознаа во Франција и како што еднаш изави Алонсо за „Vanity Fair“, веднаш почувствувале конекција и почнале да разговараат.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tixie (@tixie.d)

„ “Првиот ден кога ја запознав, почнавме да разговараме без да флертуваме. На крајот од тој разговор, и го дадов телефонот во случај да сака да остане во градот. Останатото е историја”, изјави актерот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Pedro Alonso (@pedroalonsoochoro)

Алонсо најмногу ужива да црта со Татјана, а нивната љубов е видлива не само на настаните на кои присуствуваат, туку и на социјалните мрежи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Pedro Alonso (@pedroalonsoochoro)


Ѕвездата од „La Casa de Papel“ честопати ги изненадува своите следбеници на Инстаграм со прекрасни фотографии од неговата партнерка која ја нарекува „госпоѓа Bird“.

фото: Профимедиа

Останати вести од Радио Милева