Радио Милева

Важи за контравезна и скандалозна личност: Еве што пишуваат кинеските медиуми за Јелена Карлеуша!

Важи за контравезна и скандалозна личност: Еве што пишуваат кинеските медиуми за Јелена Карлеуша!

Јелена Карлеуша изгледа дека ќе направи голем бум на музичката сцена во Кина.

Во последните два дена кинеските медиуми пишуваат за Јелена чиј сопруг Душко Тошиќ ќе игра за кинески фудбалски клуб.

Потпишувањето на договорот и успехот на нејзиниот сопруг  придонесе Јеца да добие посебно внимание во Кина.

„Сопругата на Душко Тошкиќ е 39 годишна ѕвезда на српската музичка сцена и телевизија, госпоѓа Јелена Карлеуша. Таа потекнува од угледно семејство во Србија, татко и беше инспектор во Србија, а мајка и е позната водителка на национално радио. Провокативните фотографии на Јелена се честа тема во медиумите. Нејзините албуми се ценети на Балканот, а има продадено над милион. Јелена не е само пејачката, туку важи за скандалозна и контравезна личност, која со своите ставови го привлекува внимането на јавноста, пишува еден кинески медиум.

Parents

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

Исто така во еден медиум се спомнува како Карлеуша се здобила со слава откако Ким Карадашијан почнала да ја копира.

?? ?

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

„Јелена посебно внимание посветува на гардеробата. Благодарение на добрата фантазија и смисла за мода им стана инспирација на многу личности, меѓу кои и Ким Кардашијан, Бијонсе и други.Мислиме дека ова е одлична прилика, Јелена преку сопругот да дојде во Кина и направи бум, како што направи во Турција, пишуваат Кинезите.

???

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

Останати вести од Радио Милева