Радио Милева
енкогаш и сега

Важи за една од најпознатите пејачки во „Ѕвездите на Гранд“, а вака изгледаше пред 15 години – ќе погодите ли која пејачка е на фотографијата? (фото)

Важи за една од најпознатите пејачки во „Ѕвездите на Гранд“, а вака изгледаше пред 15 години – ќе погодите ли која пејачка е на фотографијата? (фото)

4 пати се натпреваруваше во музичкото шоу.

Александра Младеновиќ уште од дете сакала да биде пејачка, што и се исполни, а за тоа сведочат и снимките пред 16 години.

Имено, таа четири пати се натпреваруваше во „Ѕвездите на Гранд“. Иако испадна во 3 сезони, таа не се откажуваше.

Таа како девојче се појавуваше на натпреварувањето, па во 2005 година доби прилика да запее на сцената н Гранд.

Во емисијата „Звезде Гранда Специјал“, на Александра и пуштија снимка од 15 години, а пејачката тогаш имала 11 години.

-Тогаш знаев дека ќе бидам пејачка. Ги терав на родителите на Ѕвездите на Гранд, поминав неколку аудиции, од многу деца влегов во првите 10. Од некоја причина тоа се прекина, но отогаш сум дел од оваа продуцентска куќа, вели Младеновиќ.

фото: принтскрин/тв прва/ принтскрин инстаграм/александра млаедновиќ

Останати вести од Радио Милева