Радио Милева
Марио за фановите...

Васил Зафирчев откри уште колку епизоди ќе гледате од петтата сезона на „Преспав“ (фото)

Васил Зафирчев откри уште колку епизоди ќе гледате од петтата сезона на „Преспав“ (фото)
фото:васил зафирчев/инстаграм принтскрин

Петтата сеозна на македонскиот ситком „Преспав“ започна да се емитува на 18 декември, крајот од минатата 2020 година.

Оттогаш погледнавме 17 незаборавни и урнебесни епизоди од незгодите во пансионот „Преспав“, а имавме прилика и да видиме нови улоги и актери, како што е стилистката Натали или актерката Наташа Петровиќ, но се врати и актерот Владо Јовановски.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Преспав (@pansionprespav)

Неделава пак, во телевизиското шоу „Магазин“ на телевизија Сител, гостуваше актерот Васил Зафирчев за кого водителката разбирливо не ги изостави прашањата за „Преспав“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vasil Zafircev (@vasilzafircev)

Меѓудругото, тој откри дека гледачите се на средината од петтата сезона, односно дека ќе имаат можност да погледнат уште толку епизоди колку досега.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vasil Zafircev (@vasilzafircev)

Големиот број љубители на оваа мега успешна македонска серија веројатно ќе бидат радосни за ваквата информација од неповторливиот Марио.

Останати вести од Радио Милева