Мегафон

Вардарки со торта и шампањско се збогуваа од црвено-црниот дрес (ФОТО)

Вардарки со торта и шампањско се збогуваа од црвено-црниот дрес (ФОТО)

Дојде време за разделба на вардарки, кои во неделата го одиграа последниот  натпревар, откако во финалето на купот ја победија екипата на Металург и на тој начин ја одбрани двојната круна.

Клубот реши да им се заблагодари за сите поминати години во црвено-црниот дрес и организираше проштална забава во скај барот во “Хотел Русија“, на која беа собрани сите ракометарки на Вардар.