Радио Милева
огромна новогодшна елка

Вака изледа домот на Здравко Чолиќ за новогодишните празници (фото)

Вака изледа домот на Здравко Чолиќ за новогодишните празници (фото)
фото: душан миленковиќ/ инстаграм/уна чолиќ/рас комбо

Една од најголемите музички ѕвезди Здравко Чолиќ заедно со сопругата Александра и ќерките живее во помирниот дел на Бежаниска коса.

Семејството Чолиќ го украси својот дом за новогодишните празници,  па постарата ќерка на пејачот, Уна се пофали со новогодишната елка и покажа како изгледа нивниот дом за Нова година.

фото: принтскрин/инстаграм/уна чолиќ

Имено, ќерката на Здравко ја снимаше елката украсена со разни светкави детали, додека под новогодишното дрво има фигури на Дедо Мраз и Снежана.

фото: принтскрин/инстаграм/уна чолиќ

Потсетуваме,  соседите неодамна зборуваа  за Чолиќ и истакнаа колку го ценат.

– Ма Чола е господин, сите ќе ви го кажат тоа. Се среќаваме често на прошетки и во околните ресторани. Тој секогаш одговара убаво и е многу љубезен. Тој треба да биде пример за другите познати личности за тоа како се однесува ѕвезда. Мислам дека таквата величина на пеење нема да се повтори на нашите простори“, изјави еден сосед на пејачот.

Останати вести од Радио Милева