Радио Милева
му фати око уште на прва...

Вака изгледаше Селма Бајрами кога за прв пат се појави на Пинк: Саша Поповиќ не можеше да одолее на нејзината убавина, па прописно ја измерка русокосата пејачка (ВИДЕО)

Вака изгледаше Селма Бајрами кога за прв пат се појави на Пинк: Саша Поповиќ не можеше да одолее на нејзината убавина, па прописно ја измерка русокосата пејачка (ВИДЕО)

Пејачката Селма Бајрами и покрај тоа што не е меѓу помладите фолк ѕвезди и  денес важи за една од најзодните, најатрактивните и најсексапилните фолкерки на естрадата. Таа на својот Инстаграм профил сподели видео кое е снимено пред 20 години.

На него се Селма и Саша Поповиќ при нејзиното прво појавување во „Гранд парада“ која тогаш одеше на „ТВ Пинк“.

Сите отсекогаш зборувале за тоа какво тело Селма има, а тоа и самата го опиша во стиховите на една своја песна.

Но, овде  можеме да видиме дека Селма беше „жив оган“  на сцена уште на самиот почеток на нејзината кариера.

А, на нејзината појава Саша Поповиќ не можеше да и се изнагледа. Едноставно не можеше да и одолее на нејзината убавина, па откако онака прописно ја измерка „од штикли до деколте“, со поглед ја соблекуваше додека таа зборуваше, пред да ја остави да запее.

Погледнете за што станува збор:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Selma Bajrami (@selmabajrami.star)

Останати вести од Радио Милева