Радио Милева
За малку

Вака изгледаше прогласувањето на победникот во „Ѕвездите на Гранд“: Нермин Ханџиќ е победник, а Алксандар од Охрид заврши втор (видео)

Вака изгледаше прогласувањето на победникот во „Ѕвездите на Гранд“: Нермин Ханџиќ е победник, а Алксандар од Охрид заврши втор (видео)

По десет месеци борба, работа и напори на менторите да им го дадат најдоброто на кандидатите, конечно триумфираа најдобрите, а според публиката тоа е 19-годишниот Нермин Ханџиќ.

Нермин во финалната вечер освои 128.456 илјади гласови од публиката од Србија, Црна Гора, Македонија и Босна и Херцеговина.

„Ох, немам што навистина да кажам, кој и да победи го заслужи тоа. Ви благодарам на сите од се срце“, воодушевено рече победникот, по што статуата му ја врачи Воја Недељковиќ, а претставникот на компанијата „Превент поинт“ му ги предаде клучевите од автомобилот „Опел Корса“.

Покрај автомобилот, победникот ќе добие песна и спот од „Гранд продукција“.

Во финалето на натпреварот „Звезда Гранда“ имаше 16 натпреварувачи кои ја воодушевија публиката која го избра својот фаворит со СМС гласови, а Нермин Ханџиќ (18) однесе убедлива победа!

Нермин за време на натпреварот беше под менторство на пејачката Вики Миљковиќ, која напорно работеше со него на неговиот настап, пеење и се што беше потребно за да се качи на сцената и да „издува“ се’.

Младиот победник од Тешањ во БиХ оди во средно училиште и за себе вели дека во слободно време сака да игра фудбал, дека пред се’ е хумана и позитивна личност и не сака да биде дома. Неговиот музички идол е Шабан Шаулиќ.

Прогласувањето на победниците беше многу возбудливо, а натпреварувачите, но и членовите на жирито нетрпеливо чекаа да го слушнат името што ќе го каже Саша Поповиќ и со тоа да ја затворат натпреварувачката сезона.

Кога го проговорил името на Нермин, Вики скокаше од радост.

Во финалето учествуваа двајца Македонци, Андријана Петрушовска од Скопје и Александар Јофифовски од Охрид кој заврши на втората позиција.

Погледнете како изгледаше прогласувањето на победникот:

фото:Принтскрин Јутјуб/Ѕвездите на Гранд

Останати вести од Радио Милева