Мегафон
семејно празнување

Вака изгледаа годинава за Божиќ домовите на Меси и Роналдо (ФОТО)

Вака изгледаа годинава за Божиќ домовите на Меси и Роналдо (ФОТО)

Големиот празник го слават и најдобрите светски фудбалери Лионел Меси и Кристијано Роналдо. Двете фудбалски ѕвезди овој необичен Божик пооради панде,мијата го слават во најтесниот круг на семејството.

Лео и Кристијано за таа прилика во своите домови дури и позираат со своите најмили облечени во идентчна облека крај новогодишната елка.

Двете големи ѕвезди на социјалните мрежи објавија фотки со кои на своите фанови им ги честитаат Божик и новогодишните празници.

Некој од светските фудбалски ѕвезди наместо со семејството божиќната фотка ја направија со освоените трофеи , како што е случајот со капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос.