Радио Милева
По повод 50-от роденден

Вака изгледа жена која го прифаќа процесот на стареење: Славната актерка се сликаше гола и покажа што значи самодоверба (фото)

Вака изгледа жена која го прифаќа процесот на стареење: Славната актерка се сликаше гола и покажа што значи самодоверба (фото)

Гвинет Палтроу го прослави својот јубилеен 50-ти роденден, а по тој повод следбениците на Инстаграм ги почести со провокативна фотографија. Имено, актерката се сликала како позира гола и за кратко време успеала да собере голем број реакции.

Честитките за роденденот не престануваа, додека постарите дами и посакаа добредојде во клубот на оние кои влегоа во 6-та деценија, посочувајќи дека тоа е најубавиот период од животот.

Фотографијата на која Гвинет позира гола, обложена во злато, ги симболизира златните години.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gwyneth Paltrow (@gwynethpaltrow)

Актерката покажа дека зрачи со самодоверба прифаќајќи го процесот на стареење. Инаку, Гвинет е позната по тоа што често зборува за теми за кои ретко кој смее да зборува, а на дамите им дава разни совети.

Фото:Принтскрин/Профимедиа

Останати вести од Радио Милева