Радио Милева
жена со слободни ставови

Вака изгледа станот на познатата српска водителка: Скап стилски мебел, градници висат на сите страни, а на ѕидот нејзини голи фотографии… (ФОТО)

Вака изгледа станот на познатата српска водителка: Скап стилски мебел, градници висат на сите страни, а на ѕидот нејзини голи фотографии… (ФОТО)

Таа со години е е една од заштитните лица на ТВ Пинк. Новинарите ја опишуваат како прекрасна личност и одличен колега, но јавноста не е запознаена со животната средина во која живее, по многу нешта специфичната Александра Ивановиќ.

Родена е во Бачка Паланка, а од таму се преселила во Нови Сад каде и ќе матурира. Потоа таа се сели во Белград, каде што долго живеела во изнајмен, за потоа да купи свој стан во кој ќе се здоми.

„Отпрвин живеев како закупец. Не знам колку пати сум се преселила. Најубаво ми беше во Нов Белград, каде што изнајмив студио од убави луѓе. По пет години заминав, се преселив во овој стан, исто така како подстанар, за конечно да го купам од сопствениците“- вели Александра.

Антички мебел и разголени фотографии  го красат овој дом, но највпечатлива е бањата, во која висат многу закачени  градници.

„Од една страна сум многу конзервативна, а од друга не, како што може да се види од моите фотографии, начинот на  облекување и моите слободни ставови. Јас не мислам дека жената која ги покажува градите и носи секси работи на себе мора автоматски да биде прогласена за ефтина, вулгарна и слободна… за ку.ва“ – додава за крај  Александра.

Останати вести од Радио Милева