Радио Милева
промена

Вака изгледа новата сцена во „Ѕвездите на Гранд“ (фото)

Вака изгледа новата сцена во  „Ѕвездите на Гранд“ (фото)

На 18 август започнува новата сезона на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. Во новата сезона има и новитети.

Освен тоа што Јелена Карлеуша повеќе нема да биде дел од музичкото шоу и на нејзино место доаѓа Светлана Цеца Ражнатовиќ. шоуто „Ѕвездите на Гранд“ ќе имаат и нова сцена.

„Веќе на 18ти септември се емитува првата епизода, во новата сезона влегуваме во визуелен идентитет кој одговара на најгледаното шоу програма по сите светски стандарди“, велат од продукцијата.

Кандидатите ќе пејат на средината на сцената и пред себе ќе имаат ѕид, кој ќе се крева и спушта во однос на гласовите.

фото: З.К Муња

Останати вести од Радио Милева