Радио Милева

Вака изгледа мајката на Весна Бејби Петрушевска (фото)

Вака изгледа мајката на Весна Бејби Петрушевска (фото)
фото: фејсбук

Актерката Весна Бејби Петрушевска е активна на социјалните мрежи на кои открива што има ново на професионален и приватен план.

Така, деновиве откри дека нејзината мајка Сашка го слави роденден.

По тој повод, Весна ја израдува својата мајка со еден подарок од познат бренд за накит.

„Чувајте си ги мама и тато блиску до себе секој миг. Среќен роденден мама,секогаш си била во право за се. Знаеш ти“, напиша актерката во описот на неколку заеднички фотографии со нејзината мајка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vesna Petrusevska (@vesnapetrushevska) on


Потсетуваме, Весна неодамна го испрати својот син Кирл во САД каде што ќе заврши четврта година гимназија, а потоа ќе продолжи на студии.

Останати вести од Радио Милева