Радио Милева
згодна убавица

Вака Џејла Рамовиќ изгледа на својата матура (фото)

Вака Џејла Рамовиќ изгледа на својата матура (фото)
фото: весна лалиќ/нова.рс

Победничката на „Ѕвездите на Гранд“, пејачката Џејла Рамовиќ заврши средно образование и беше матурантска.

Имено таа прослави матурска вечера, а токму по тој повод се појави во фустан на дизајнерот Стефан Орлиќ.

Пејачката присуствуваше на собирот по повод завршување на средно образование, а за прилика облече елегантен виолетов фустан украсен со бели бисери.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DZEJLA RAMOVIC (@dzejlaramovic)

Пејачката на својот Инстаграм објави неколку фотографии од својата матура, а под објавата доби само позитивни коментари.

Потсетуваме, Џејла Рамовиќ победи во последната сезона на „Ѕвездите на Гранд“ каде што беше под менторство на Марија Шерифовиќ.

Останати вести од Радио Милева