Радио Милева
парада на новата гордост

Ужива во сопствената кожа, ама од глетката уживаа и другите: Миа Костова ги прошета новите силикони низ град! (ФОТО)

Ужива во сопствената кожа, ама од глетката уживаа и другите: Миа Костова ги прошета новите силикони низ град! (ФОТО)

Македонската ТВ водителка и бренд менаџерка Миа Костова неодамна се подложи на естетски зафат за зголемубање на градите во една елитна приватна скопска клиника. Долгогодишната желба да се прошета во маичка без градник, конечно и се оствари. Новата „предница“ на водителката и го направи ќефот, па пред некое време гордо се пофали на својот Инстаграм профил дека конечено сега „ужива во сопствената кожа“!

А, кај жените да се подновиш, а да не се пофалиш е исто како кај мажите да и си „онадел“ нешто ново, а да не кажеш на другарите!

Затоа Миа стокмена, дотерана, елегантна, тргна на парадна прошетка на сопствената гордост!  Поводот убав и корисен. Имено една од нејзините најдобри пријателки Драгана Јаневска, инаку ќерка на познатиот македонски пивско-вински магнат Светозар Јаневски, честеше за матурата на својот син. Двете засилени со уште една другарка, меѓудругото направија и заедничко селфи.

Највпечатливата меѓу трите грации секако водителката во фустан со отворено деколте што нуди призор за воздишки. Деколте од кое не симнува поглед ни стар ни млад, кога Миа Костова ќе ги прошета новите силкони низ град!

 

Останати вести од Радио Милева