Радио Милева
спомени од минатото

Уште како дете била висока и тенка: Ја препознавате ли оваа шармантна мала дама? (фото)

Уште како дете била висока и тенка: Ја препознавате ли оваа шармантна мала дама? (фото)

На социјалните мрежи доста често се појавуваат трендови или предизвици кои ги поставуваат познатите кои потоа стануваат еднен вид на интересна игра или во случајот копање по спомените и минатото.

Досега многупати сме виделе фотографии од познатите кога биле мали, но секогаш некој има да објави фотографија повеќе или таква што не сме ја видела досега.

Деновиве повторно можеме да ѕирнеме во детството на некои познати личности, едни се пејачи, други водители, трети актери… Овој пат гледате едно мало слатко девојченце во жолто фустанче како позира на плажа.

Оваа мала убавица денес е вистинска дама која секојдневно ја гледаме на телевизија како пејачка, како актерка, но и како доста активна корисничка на социјалните мрежи. Можеби веќе погодувате дека оваа малечка е Тијана Дапчевиќ.

Харизмата и шармот се познааваат од мали нозе, а веруваме дека уште тогаш повозрасните велеле дека детето има ѕвезда, што денес е и вистина.

фото:Инстаграм/Тијана Дапчевиќ

Останати вести од Радио Милева