Радио Милева
несреќа

Уште една трагедија на снимањето на филмот „Rust“: Работник каснат од отровен пајак, докторите се обидуваат да му ја спасат раката

Уште една трагедија на снимањето на филмот „Rust“: Работник каснат од отровен пајак, докторите се обидуваат да му ја спасат раката

По убиството на филмот „Rust“: Вработен каснат од отровен пајак, докторите се обидуваат да му ја спасат раката

Алек Болдвин на снимањето на филмот „Rust“ ја уби директорката на фотографија Халина Хочинс.

По ова несреќа, сега се случи уште една непријатна ситуација. Имено, отровен пајак го каснал работникот Џејсон Милер и поради тоа може да ја изгуби раката.

Тоа се случило додека вработениот на другите да го затворат сетот по страшната несреќа која се случи на филмскиот сет.

Странските медиуми пишуваат дека по неколку дена Милер добил сепса.

Поради тоа завршил во болница и имал операција, а како што пишуваат медиумите, докторите се обидуваат да му спасат раката и да ја стопираат инфекцијата. Во спротивно, ќе мора да му ја ампутираат раката.

Преставникот за медиуми изјави дека не коментира секоја повреда на работник.

фото: Профимедиа/АФП/Тањуг Ап

 

 

Останати вести од Радио Милева