Радио Милева
соперничка конкуренција...

Уште една македонска пејачка реши да заработува со продавање експлицитни фотографии: По Дијана Оу-Џи и нејзината ривалка Луна осамна на популарната „Only Fans“ страница за ворасни (ФОТО)

Уште една македонска пејачка реши да заработува со продавање експлицитни фотографии: По Дијана Оу-Џи и нејзината ривалка Луна осамна на популарната „Only Fans“ страница за ворасни (ФОТО)

Музиката што ја создаваат, односно изведуваат денешниве македонски музички ѕвезди(чки) по се’ изгледа дека не е доволна  да се биде славна и позната, а уште помалку доволно богата. Како што музиката воопшто во светот, па и нивната, се’ повеќе „се слуша со очи“, пејачките, особено оние од помладата генерација почнаа да посегнуваат до поинаков вид на зарботка. Факт дека е тоа така, е примерот што уште една македонска пејачка се реши да си ја качи популарноста и зголеми контото преку продавање експлицитни фотографии на популарната страница за возрасни „Only Fans“.

По (т)раперката Дијана ОГ, која не е првата Македонка, но може да се каже дека е првата македонска пејачка која решила вака да заработува, експлицитни фотографии почна да продава и нејзината колешка, инаку лута ривалка и соперничка, исто така раперката со или без  “т” напред, атрактивната Луна Ристиќ или само Луна!

За неа важи дека е дива, нескротлива,  сензуална,  впечатлива, секси, ексцентрична и со стил…

Со неколку  тетоважи на специфични места по телото, од кои најдоминантна онаа  со двете црвени змии, испреплетени меѓу бујните природни гради. Со еден збор, таа е се’, само обична – не.

Така барем ја окаректиризираа некои македонски медиуми дваесет и три годишната убавица Луна, вториот женски артист на „Урбан Рекордс“.

И покрај дузината песни и видео спотови  како: „Кармин“, „Драма“, „Пронто“, Пример“ „Куш“, „Бон воајаж“…. Луна сепак деновиве преку својот  Инстаграм објави дека и таа отворила профил на „Only Fans“ страницата, а промоцијата на овој нов нејзин „ немузички бизнис“ го зачинила со неколку жешки фотографии.

Иако разголувањето на младата, атрактивна, секси убавица не и е страно и непознато и отпорано, она што ќе можете да го видите на нејзината „Only Fans“ страница сепак е малку поразлично и веројатно многу поексплицитно?

Токму затоа и не е гратис, туку за „влажните погледи“ на  нејзината разголена телесна раскош ќе мора да се плати. Според нејзините пресметки и математики, за еден месец тоа здоволство ќе  ве чини речиси 20 долари ( 19.69 $), додека за три месечен квартал ќе треба да платите нешто повеќе од 47 долари  (47.26$).

Инаку за тие што не знаат, Луна (која приватно е и инструкторка по скијање) е во љубовна врска со (т)раперот и продуцентот Тракер, за кој велат дека е најзаслужен за одвивањето на нејзината музичка кариера, а заедно ја имаат снимено и темата „Тоа што си ти“, а Луна се појави и како модел во спотот на Тракер за песната во дип хаус (deep house) стил – „Гас“.

Тракер пак,  пред Луна беше во врска токму со Дијана ОГ и веројатно  оттаму нетрпеливоста помеѓу овие две (т)раперки е многу повеќе од само обична музичка конкуренција… Некои велат дека токму поради тоа,  она што ќе го  направи едната, истото се труди уште подобро да го направи и другата, па затоа Луна и тргнала по стапките на нејзината соперничка Дијана Оу-Џи кога се во прашање „Онли фанс“ страниците за возрасни?!

Патем, цените за експлицитни кадри кај Дијана ОГ малку повисоки од оние на „почетничката“ Луна ВТФ ( Whatt The Fuck?). Така, кај „поетесата во мирување“  Дијана ОГ, месечното гледање на нејзиното разголено телесно издание во различни пози чини речиси 30 долари, додека еротската перцепција на телесните убавини „инструкторката по скијање“ Луна  WTF, за еден месец веќе рековме дека изнесува 20 долари или е за 10 долари поевтина!

Кварталните тарифи на двете разголени убавици на нивните „Онли фанс“ страници исто така им се различни, односно онаа на „поискусната“ е речиси двојно поскапа од онаа на „почетничката“.

Сепак, речиси постојано по разни основи и поводи  „фрчат“ попусти, па така во моментов Дијана ОГ на својата „Оли фанс“  нуди дури 35% намаление на првите 20 новоприклучени љубители на нејзините телесни убавини. Па, кој сака – нека повели!

Останува набргу да видиме која од лутите сопернички ќе има повеќе „Онли фанс“ следбеници… Луна или Дијана, зависи која ќе ја изберете од ваша страна…  Од вашите желби, соништа и фетиши, но пред се’ зависи од  вашиот вкус за естетика и смисол за еротика…

И секако, од длабочината на џебот или контото на банкарската картичка што ќе ви ја отвори „забранетата вратичка“  за „влажни погледи“  на едната или можеби и двете секси (т)раперки.

Фото: Инстаграм принтскрин/iamdijana.og/lunna.wtf

 

Останати вести од Радио Милева