Радио Милева
талент

Урнебесно: Сека ја имитираше Лепа Брена (фото)

Урнебесно: Сека ја имитираше Лепа Брена (фото)

Дека Сека Алексиќ има талент да имитира многумина и способност да насмее широка публика е познато одамна, а пејачката овој пат ја имитираше својата постара колешка Лепа Брена. Имено, Брена пред извесно време сними видео клип на социјалната мрежа ТикТок во кој сакаше да ја рекламира издржливоста на својот нов бренд, ставајќи ананас во чапара, покажувајќи колку се силни и фрлајќи ги горе-долу во воздухот, каде што успеала да ја потврди својата теорија.

Сека сега се сети на споменатиот клип, и направи своевидна пародија, па така во различни правци ја измеша салатата со преливот. Пејачката истовремено го искористи својот талент и го симулираше гласот на Брена, што предизвика смеа, но и бројни позитивни реакции на социјалните мрежи.

Со ова видео Алексиќ успеа да насмее многумина, а веруваме дека ќе ја насмее и Брена која секогаш слатко се насмевнува секогаш кога ќе види дека некој ја имитира, особено Сека со која со години е во одлични односи.

А дека Сека одлично ја имитира Брена, уверете се во следното видео.

@seka_aleksicBrenin model da budem 🍍🍍🍍♬ original sound – Seka Aleksić

Фото:Принтскрин/ТикТок

Останати вести од Радио Милева