Радио Милева
смешна фотографија

Урнебесна фотомонтажа на Карлеуша и поранешниот на Кардашијан – Обожавателите по раскинувањето на познатата двојка , направија хит фотографија на Карлеуша со Пит (фото)

Урнебесна фотомонтажа на Карлеуша и поранешниот на Кардашијан – Обожавателите по раскинувањето на познатата двојка , направија хит фотографија на Карлеуша со Пит (фото)

Како гром од ведро небо одекна во светските медиуми веста дека Ким Кардашијан и Пит Дејвидсон раскинале по девет месеци врска.

Иако главните актери не се рекламираа по ова прашање, корисниците на социјалните мрежи сè побрзо почнаа да прават мемиња на нивната сметка, па на Твитер се појави едена со Јелена Карлеуша.

Имено, на фотографијата, која очигледно е добра фотомонтажа, се гледаат поранешните емотивни партнери Ким и Пит, кога папараците ги фотографирале додека одат во ресторан.

Она што е интересно е што некој ја ставил главата на Јелена Карлеуша на главата на Ким Кардашијан во познатиот аутфит „Баленсијага“ чиј заштитно лице е Ким со месеци, а чии модели често ги носи и самата Карлеуша.

– Најнова вест: Пит Дејвисон забележан со српската пејачка Јелена Карлеуша, веднаш по неговото неодамнешно раскинување со Ким Кардашијан – беше описот на смешната фотографија, која за кратко време стана вирална на социјалните мрежи.

Да потсетиме, Јелена и претходно беше поврзувана со приватниот живот на Ким, а особено интересно беше нејзиното „обединување“ со Канје Вест, од кого ријалити ѕвездата моментално се разведува.

Јелена годинава на Инстаграм ја следеше Канје, а Карлеуша во изјава за медиумите призна дека целата оваа ситуација со Вест и донесе само проблеми во животот.

– Канје ми направи само хаос во медиумите и на социјалните мрежи, па немам никаква врска со тоа што ме следи – рече тогаш Јелена и остана мистична на прашањето на новинарот дали само се следеле или можеби се допишувале.

– Па, многу ме прашуваш. Сакав да кажам дека не знам ни кој е Канје Вест, но тоа би било навистина глупаво и бесмислено. Не ми пишувал. Немаме контакт. Не знам зошто ме следеше, ништо повеќе од тоа следење нема да се случи. Затоа, заборавете на него – изјавила Јелена.

Фото:Принтскрин/Инстаграм/Ј.Карлеуша/Твитер/Ангела Веисс/Профимедиа

Останати вести од Радио Милева