Радио Милева
Среќа во несреќа

Уништен автомобилот на Аца Лукас: По сообраќајната несреќа се огласи пејачот и откри што се случило – „Штетата е огромна“

Уништен автомобилот на Аца Лукас: По сообраќајната несреќа се огласи пејачот и откри што се случило – „Штетата е огромна“
фото:аца лукас/инстаграм принтскрин

Автомобилот на Аце Лукас, управуван од неговиот возач, е уништен во сообраќајна несреќа, објавија српските медиуми.

Аца набрзо проговори, ги потврди пишувањта и објасни што се случило, но исто така неколку пати истакна дека тој не бил во возилото за време на несреќата.

“Мојот возач излезе во градот да заврши нешто и му се случи несреќа. Тој ги погоди столбовите со автомобилот. Штетата е голема, но важно е никој да не биде повреден”, рече Лукас.

Повторно го прашаа дали и тој бил во автомобилот, тој рече:

„Веќе ви реков, возачот беше сам”.

Пејачот неодамна ја отвори вратата од својот дом и го покажа својот луксузен стан од 500.000 евра.

 

Останати вести од Радио Милева