Радио Милева
Олимписки кошмар

Уметничко „топлес“ лизгање на Габриеала Пападакис: Французинката со голи брадаваци на мразот (ФОТО+ВИДЕО)

Уметничко „топлес“ лизгање на Габриеала Пападакис: Французинката со голи брадаваци на мразот (ФОТО+ВИДЕО)

Француската претставничка во уметничко лизгање на Зимските Олимписки игри во Пјногчанг, Габриеала Пападакис, доживеа голема непријатност за време на својот настап.

Пападакис долго се подготвуваше за својот настап со Гулием Цизерон. Двојката беше една од фаворитите за медал, па гледачите внимателно го следеа нивниот настап.

Се беше соврешено до моментот кога нејзиниот костим попушти. Имено, во еден момент во прв план се појавија нејзините гради, а таа немаше време за поправка.

За Габриеала тоа беше најголемиот кошмар.

„Ова беше најголемиот пех кој мораше да ми се случи токму мене и тоа на Олимписките игри. Морав да продолжам, а покрај се можам да бидам и горда, зошто сепак одлично ја одработивме нашата задача“, изјави Габриела.

Останати вести од Радио Милева