Радио Милева
џени е главна

Ултимативен тренд за 2024 година: Џенифер Лопез го украде шоуто на модна ревија (видео)

Ултимативен тренд за 2024 година: Џенифер Лопез го украде шоуто на модна ревија (видео)

Холивудската ѕвезда Џенифер Лопез присуствуваше на модната ревија на „Coach“ за пролет-лето 2024 година во четвртокот и седна на прв ред меѓу главната уредничка на „Vogue“ Ана Винтур и главниот уредник на британскиот Vogue Едвард Енинфул. Иако има 54 години, изгледа подобро од кога било, а нејзиниот изглед ги воодушеви присутните.

Холивудската ѕвезда Џенифер Лопез присуствуваше на модната ревија за пролет-лето 2024 година во четвртокот и седна на првото место меѓу главната уредничка Ана Винтур и главниот уредник на британскиот Вог Едвард Енинфул. Иако има 54 години, изгледа подобро од било кога, а нејзиниот изглед ги воодушеви присутните.

На модниот настан Џенифер Лопез носеше извонреден стајлинг кој се истакна. Со висока и неуредна пунџа создадена од славната фризерка Иринел де Леон, пејачката и актерка носеше волуменозна велур јакна со ракави со реси. Носеше и чизми од змиска кожа високи до колена, сребрени обетки и сребрена чанта Coach. Својот изглед дополнително го комплетираше со бели очила за сонце Fendi.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)


Нејзините светли и сјајни нокти од лаванда се создадени од познатиот маникир Том Бацик. Џенифер сподели моменти од настанот на својот Инстаграм профил, а особено се истакна на една слика на која се насмевна додека позира во својата елегантна облека на скалите. Таа сподели и видео на кое позира на настанот додека нејзината песна „Jenni from the Block“ свири во позадина.

фото:Инстаграм принтскрин

Останати вести од Радио Милева